Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w parafii Horyniec-Zdrój

12.11.2020 . kg

Horyniec | Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP i Klasztor Franciszkanów

Choć  czas pandemii wiąże się z wprowadzeniem w życie wielu obostrzeń sanitarnych i ograniczeń, proboszcz parafii w Horyńcu-Zdroju, o. Bogdan Klóska, zadbał o to, aby jak każdego roku odprawiona została Msza  Święta w intencji naszej Ojczyzny.

11 listopada 2020 r. o godzinie 9:00 w kościele zdrojowym w Horyńcu-Zdroju na Mszę pod przewodnictwem ojca proboszcza przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy – Robert Serkis wraz z zastępcą, Januszem Wużyńskim oraz Przewodniczący Rady Gminy – Grzegorz Woźny. Obecni byli nieliczni mieszkańcy. W porównaniu z latami poprzednimi była to skromna uroczystość: bez pocztów sztandarowych, delegacji z zakładów pracy, delegacji kombatanckich, służb mundurowych, uczniów i harcerzy. Po Eucharystii przed Najświętszym Sakramentem w intencji Ojczyzny odmówiona została część chwalebna różańca. Parafianie mogli uczestniczyć we Mszy duchowo poprzez łącza internetowe.

Po Eucharystii delegacja samorządowa wraz z ojcem proboszczem udała się przed Pomnik Niepodległości, gdzie odmówiona została modlitwa w intencji zmarłych za Ojczyznę i złożone zostały kwiaty.

Kilkuosobowa grupa cyklistów uczciła Narodowe Święto Niepodległości  rowerową pielgrzymką do miejsc pamięci. Na trasie znalazły się m.in. Nowe Brusno, Gorajec, Cieszanów.

AneTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij