Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

24/7

14.12.2017 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

24/7? Czy to jakiś szyfr? Z czym Ci się to kojarzy? Może z hipermarketem? :) 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu? Dokładnie! Nie chodzi jednak o zakupy, lecz o modlitwę. Książka Pete’a Greiga pt. „Modlitwa 24/7” opublikowana przez Wydawnictwo Świętego Wojciecha zaprasza czytelnika  do trwania w modlitwie bezustannej.

Co Ci to może dać?

Inne myślenie, odmienny sposób postrzegania rzeczywistości, nowy kierunek.

Idź tam, dokąd zaprowadzą cię twoje najlepsze modlitwy.

Rozluźnij zaciśnięte pięści swojego ducha i przestań  się stresować.

Oddychaj głęboko powietrzem zadowolenia i żyj z dnia na dzień.

Pamiętaj, że jesteś skarbem.

Autor jest twórcą i działaczem ruchu „24/7”, który mobilizuje  do bycia w stałym kontakcie z Bogiem. Greig nie spodziewał się, że jego idea spotka się z tak wielkim zainteresowaniem na całym świecie .W książce przedstawia główne założenia ruchu, dzieli się bogatym doświadczeniem i opisem wymodlonych cudów. Uważa, że modlitwa to nie tylko czas, ale i miejsce – powinna wędrować z nami i uświęcać nasze domy, miejsca pracy, świat mediów, kulturę, sztukę, a nawet i domy modlitwy, które  niekiedy funkcjonują nie jak świątynie, lecz instytucje i ma się wrażenie, że modlitwy jest tam niewiele.

Módl się do Boga, ale nie przestawaj zauważać innych. Autor podkreśla, że modlitwa musi przemieniać się w działanie: czynienie dobra, pomoc potrzebującym, walkę o sprawiedliwość społeczną.

Książka zachęca też do odwagi i łamania stereotypów. Wszak Bóg często nas zaskakuje: przyszedł najpierw do nastoletniej żydowskiej dziewczyny, potem do niewykształconych pasterzy i pogańskich astrologów. Oni pierwsi zrozumieli, że „Słowo Ciałem się stało”.

Działania Jezusa też zaskakują. Nie boi się ubrudzić sobie rąk w sensie dosłownym i metaforycznym: dotyka nieczystych, trędowatych, odrzuconych. Powołuje celników i nierządnice, prosi o wodę Samarytankę  wątpliwej reputacji, pozwala, aby Maria Magdalena namaściła Mu stopy olejkiem i  wytarła je włosami. Można stwierdzić, że celowo i świadomie czyni się „nieczystym”. Jednak Jego dotyk przemienia, oczyszcza i uświęca. Warto pozwolić się Mu dotknąć – autor  gorąco namawia do tego czytelników.

Należy zwrócić też uwagę na niespotykany w innych lekturach pomysł. Po każdym rozdziale jest czas na przerwę – pauzę, nazywaną po hebrajsku sela. Pozostawioną pustą kartkę symbolizującą sela mają wypełnić myśli, refleksje i skojarzenia czytelników.

Zaś cała książka jest zaproszeniem do rozmowy z Bogiem. Rozbudza potrzebę bezustannego z Nim kontaktu. Ale chyba tak to jest, gdy się prawdziwie kocha. Wtedy pragnie się być z ukochaną osobą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu :)

Sięgnij więc po nią. To zaproszenie również dla Ciebie.

Mariola Wiertek

Książkę można zakupić tu: WYDAWNICTWO ŚWIĘTEGO WOJCIECHA.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij