Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej

16.04.2019 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Hasłem 32. Franciszkańskiego Spotkania Młodych jest OBECNOŚĆ. Temat nawiązuje do tajemnicy Eucharystii, której znaczenie będą zgłębiać uczestnicy FSM-u. Podobnie do wcześniejszych Spotkań, również tegoroczne posiada swoje logo. Grafika 32. FSM-u to forma krzyża wpisującego się w hostię, dlatego pomiędzy jego ramionami widnieją jej ślady.

Święta hostia jest znakiem nieustannej obecności Chrystusa w Kościele. Każda Eucharystia staje się świętowaniem tej wielkiej tajemnicy, w którą jesteśmy wszyscy włączeni jako ochrzczeni. Z drugiej strony jest to pokarm dający życie wieczne – pokarm królewski, spożywany przez tych, którzy zostali namaszczeni na dziedziców Królestwa. Dlatego widzimy złoty kolor krzyża w grafice tegorocznego Spotkania.

Tłem loga jest obrus znajdujący się na każdym ołtarzu, gdzie sprawowana jest Eucharystia. Biały materiał ołtarzowy oznacza zarówno czystość, jak i tajemnicę okrywającą miejsce sprawowania bezkrwawej ofiary. Przychodzenie Boga jest bowiem okryte tajemnicą świętych znaków, które pomagają nam przyjąć Go w poszanowaniu i pokorze. Chrystus Pan, tak jak zbliża się do nas delikatnie podczas każdej Mszy Świętej, równie pokornie przyjdzie do wszystkich uczestników kolejnego FSMu. Nie przegapmy tego przyjścia!

32. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbędzie się w terminie 21-27 lipca 2019 r. w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Szczegóły o zaproszonych gościach i zespołach, a także rejestracji będziemy ogłaszać w naszych aktualnościach oraz na kanałach społecznościowych już wkrótce! Zapraszamy do obserwowania.

o. Marcin DrągTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij