Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

365 dni ze św. Franciszkiem według przekazu Źródeł Franciszkańskich

26.08.2015 Zew Bratni

Św. Franciszek z Asyżu uchodzi za jednego z najpopularniejszych i najbardziej lubianych świętych. Mimo, że żył 800 lat temu, nie przestaje on fascynować gorącym umiłowaniem Boga, bezkompromisowością w zachowaniu Ewangelii, radością i braterstwem okazywanym każdemu człowiekowi, a nawet każdemu stworzeniu. Przez papieży nazwany został „drugim Chrystusem”, ponieważ „pozostawił miejsce Chrystusowi”, doskonale rozumiejąc, że życie Ewangelią w ubóstwie ducha jest najpiękniejszą przygodą, którą można wybrać dla osobistego życia, aby być szczęśliwym i przekonanym, że „jutro” to oczekujący nas Chrystus.

Książka „365 dni ze Św. Franciszkiem” daje Czytelnikowi wyjątkową okazję przeżywania całego roku ze Świętym - modląc się, medytując i delektując Jego słowami. Treści w niej zawarte pochodzą z nieocenionego zbioru myśli, dokumentów i pism zaczerpniętych ze źródeł, pozwalających poznać nie tylko bieg życia, ale przede wszystkim duchowość św. Franciszka. Mądrości pochodzące od Świętego i od Jego współbraci, ukazują głębię i prostotę miłości do Boga, trafiają wprost do serca Czytelnika, stanowiąc podstawowy punkt odniesienia dla refleksji, jak franciszkańską drogę życiową realizować w naszym, tak szybko, zmieniającym się świecie.  Zachęcamy, aby ten zbiór myśli św. Franciszka i o św. Franciszku pokrzepiająco towarzyszył nam każdego dnia, sprawiając, że nasze jutro nie będzie już niepokojącym gościem.

Dla oczekujących Pokoju i Dobra książka będzie drogowskazem, jak prowadzić życie autentycznie chrześcijańskie i szczęśliwe.

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40

Bezpośredni link do książki

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij