Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

6. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

02.02.2021 Jan Maria Szewek

Rekordowa liczba uczestników wzięła udział w 6. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu. Mimo albo właśnie dlatego, że konkurs w tym roku odbywał się online.

Jury konkursowe wysłuchało 254 solistów, 43 zespoły folklorystyczne, wokalne i wokalno-instrumentalne, 17 duetów i tercetów, 10 chórów i jedną orkiestrę.

W niedzielę 31 stycznia 2021 r. w Bazylice Mniejszej zostały ogłoszone wyniki, które były transmitowane w Internecie. Oceniający nadesłane prezentacje wzięli pod uwagę warunki głosowe, wykonanie i interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. 

Organizatorzy i sponsorzy wysłuchali ponadto koncertu laureatów pierwszych nagród w wielu kategoriach. Galę zwieńczyła msza św. pod przewodnictwem metropolity przemyskiego abpa Adama Szala z udziałem ordynariusza krakowskiej prowincji franciszkanów o. Mariana Gołąba.

Jak przypomniał kustosz kalwaryjski o. Krzysztof Hura, celami festiwalu są: upowszechnienie i podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania i muzykowania kolęd i pastorałek; kultywowanie tradycji kolędniczych będących naszym dziedzictwem kulturowym; promowanie młodych talentów poprzez prezentację twórczości artystycznej oraz środowisk twórczych; szerzenie wartości chrześcijańskich; integracja dzieci, młodzieży i dorosłych.

Organizatorami festiwalu byli: Klasztor Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej, Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Gospel w Przemyślu.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij