Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

800 lat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

01.10.2021 Jan Maria Szewek

Św. Franciszek z Asyżu założył trzy zakony, w tym dla kobiet i mężczyzn żyjących w małżeństwach i rodzinach oraz samotnie. W sobotę 2 października w Bazylice przy Franciszkańskiej 2 w Krakowie Franciszkański Zakon Świeckich będzie celebrował 800 lat swego istnienia. Mszę św. w południe transmitować będzie TVP3. Obraz i dźwięk będą też dostępne w Internecie.

O godz. 10.30 w kaplicy Męki Pańskiej zaplanowano modlitewne czuwanie przy relikwiach bł. Anieli Salawy, patronki FZŚ w Polsce.

O godz. 11.00 odbędzie się program słowno-muzyczny, przygotowany przez o. Tadeusza Bargiela OFMCap - asystenta narodowego FZŚ.

O godz. 11.30 wierni modlić się będą Godzinkami ku czci św. Franciszka z Asyżu.

O godz. 12.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna.

„W czasie tej Eucharystii pragniemy wyrazić Panu Bogu wdzięczność za przynależność do Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata naszego życia Ewangelią na co dzień, posługi dla Kościoła i każdego napotkanego brata” – zapowiada Emilia Nogaj, przełożona narodowa.

W Polsce FZŚ liczy 17 tys. członków zrzeszonych w 600 wspólnotach w 16 regionach kraju. 

Więcej na temat Franciszkańskiego Zakonu Świeckich można przeczytać na stronie Rady Narodowej FZŚ w Polsce.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij