Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

ABBA – OJCZE! Przemyślenia sybiraka i tułacza

13.09.2018 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazała się książka o. Łucjana Królikowskiego OFMConv, będąca świadectwem odwagi życia z Bogiem, naszym Ojcem, bez względu na trudności, jakich doświadcza człowiek.

Łucjan Z. Królikowski (ur. 1919), franciszkanin, kapłan, aresztowany przez NKWD i zesłany na Syberię. Podchorąży w armii gen. Andersa, opiekun sierot wojennych, dla których zorganizował ucieczkę do Kanady, chroniąc je przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów. Wiele lat pracował w rozgłośni radiowej dla Polonii amerykańskiej i kanadyjskiej, ewangelizując i umacniając patriotycznego ducha. Za swoje zasługi został w roku 2007 odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Swoje losy udokumentował w książkach, wydanych przez Bratni Zew, które stały się bestsellerami: „Skradzione dzieciństwo. Polskie dzieci na tułaczym szlaku 1939-1950”, „Pamiętnik sybiraka i tułacza” oraz „Miłość mi wszystko wyjaśniła”.

„Abba – Ojcze! Przemyślenia sybiraka i tułacza” to książka wyjątkowa. Autor dzieli się w niej bowiem nie tylko swoją historią, ale i wiarą, która prowadzi do Boga, Ojca niebieskiego. Do napisania tej książki sprowokowała go obecna sytuacja cywilizacji zachodniej, w której dostrzega powrót do pogaństwa. Sam będąc wojskowym, za wzór do naśladowania stawia swoich rodaków, wielkich duchowych rycerzy – świętych polskich: Maksymiliana Kolbego, Jerzego Popiełuszkę, Faustynę Kowalską i Jana Pawła II, którzy uwierzyli w słowa wypowiedziane przez Jezusa: „Odwagi! Jam zwyciężył świat”. Tym właśnie jest ta książka – świadectwem odwagi w życiu z Bogiem, naszym Ojcem, który zostawił nam Modlitwę Pańską niczym ponadczasową mapę. Trzymając się jej, nie zbłądzimy, tak jak przez wiele lat tułaczego życia nie zbłądził Autor, ani wielu innych, których historie przywołuje w niniejszej książce.

Książkę można zakupić w sklepie internetowym Wydawcy: ABBA – OJCZE!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij