Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Adoptuj medyka!

22.03.2020 Jan Maria Szewek

Dotarł do nas e-mail od jednej osoby z gorącym apelem, prośbą od środowiska medycznego (zobacz poniżej).

W związku z tym zapraszamy wszystkich do modlitewnej adopcji tych, którzy służą w tym trudnym czasie z narażeniem życia. Otoczmy ich i ich rodziny naszą modlitwą. Jeśli ktoś chce adoptować duchowo jakąś osobę, niech podejmie codziennie modlitwę w intencji tej osoby i jej rodziny. Wystarczy w sercu zdecydować się na taką adopcję, podjąć wysiłek modlitwy i pozostawić Bogu kwestię wyboru konkretnej osoby.

Z darem modlitwy

Franciszkanie z Krakowa

„Śledząc sytuację w kraju, w województwie, czytając newsy i komunikaty dyrekcji oraz będąc na naszych odprawach pozostaje mi tylko prosić Was o modlitwę. Poza #siedzeniemwdomu, jeśli ktoś z Was chce i może podjąć takie postanowienie wielkopostne, to proszę, żeby "adoptował modlitewnie" jednego medyka - lekarza, pielęgniarkę, technika, laboranta, rejestratorkę, osobę, która sprząta i tę, która wydaje posiłki. Albo kogoś, kto podejmuje decyzje dotyczące tego, co mamy robić - naszych przełożonych, ordynatorów, koordynatorów, dyrektorów itd...

Jakąś dowolną formą modlitwy, byle regularnie. Nie chcę pisać dużo, żeby nie siać niepotrzebnej paniki ani nie zdradzać tajemnic zawodu. Dużo lepiej #zostacwdomu niż pracować w tych czasach. Sytuacja jest trudna już teraz, mimo że nie ma jeszcze lawinowego wzrostu zachorowań, ale to tylko kwestia czasu. My jesteśmy tylko i niestety ludźmi. Część z nas się boi. Większość ma rodziny. Niektórzy są a priori bardziej podatni na infekcje, bo mamy swoje choroby. Jest nas ogólnie za mało, nawet bez epidemii, co dopiero jak zaczniemy chorować lub licznie przebywać w kwarantannie. Dlatego jeśli chcecie i możecie to proszę o "adopcję modlitewną" jednego z nas.

Dzięki.”

-----

Teleexpress

RMF24.pl

Dziennik Polski

PAP

Niedziela.pl

naszemiasto.pl

Gazeta Krakowska

Radio Kraków

legnica.gosc.pl

franciszkanska3.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij