Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Afryka w Krakowie – spotkanie autorskie z o. Bogusławem

13.10.2021 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W niedzielę, 10 października 2021 r. w Auli bł. Jakuba Strzemię w Krakowie o. Bogusław Dąbrowski opowiadał o swojej najnowszej, misyjnej książce “Oddech słońca”.

Spotkanie z autorem zgromadziło osoby zainteresowane misją w Ugandzie oraz najnowszą książką o. Bogusława. Autor opowiedział krótko o motywacjach, które skłoniły go do napisania kolejnej części poświęconej wspomnieniom ze swojej prawie dwudziestoletniej pracy misyjnej, wyjaśnił tytuł książki, a także opowiedział o blaskach i cieniach posługi misjonarza.

Każdy z uczestników spotkania mógł zadać o. Bogusławowi pytanie. Dzięki temu można było wysłuchać ciekawych historii i wspomnień z Ugandy. Mimo jesiennej aury, wieczór ten był pełen afrykańskiego ciepła i radości.

Ku zaskoczeniu samego autora na spotkaniu pojawił się także o. Robert Wieczorek, kapucyn, który na co dzień pracuje w Republice Środkowej Afryki. Jak się okazało, przed trzydziestoma laty, w czasach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie, dzielił on studencką ławkę z o. Bogusławem, a 10 października 2021 r., kilka ulic dalej, w kościele kapucynów przy ul. Loretańskiej, podobnie jak o. Dąbrowski głosił kazania misyjne i promował swoją nową książkę, poświęconą tematyce misyjnej – “EKG Serca Afryki. Historia choroby”.

Po misyjnych wspomnieniach oraz dyskusjach, można było otrzymać najnowszą książkę o. Bogusława “Oddech Słońca” z dedykacją i podpisem autora.

Więcej o książce oraz galeria zdjęć ze spotkania autorskiego: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij