Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Aregua. Kanoniczne rozpoczęcie nowicjatu.

05.02.2015

W Aregua w Paragwaju, 1 lutego 2015 r., nastąpiło kanoniczne rozpoczęcie nowicjatu w delegaturze franciszkańskiej. Miało ono miejsce podczas Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 w obecności ekonoma krakowskiej prowincji franciszkanów o. Bronisława Staworowskiego, definitora prowincjalnego i odpowiedzialnego sekretariatu misyjnego o. Zbigniewa Świerczka, oraz braci z Argentyny i z delegatury w Paragwaju.

Kanoniczny nowicjat - rok próby, który przygotowuje młodych ludzi do wejścia w życie franciszkańskie poprzez profesję rad ewangelicznych rozpoczęło 11 kandydatów. Rozpoczęcie nowicjatu było połączone z ceremonią obłóczyn - przyjęciem habitu. Wyobraża ona w sposób symboliczny proces przemiany człowieka, który w trakcie formacji zakonnej upodabnia się do Chrystusa ukrzyżowanego, o czym przypomina forma habitu, w której upodobał sobie św. Franciszek z Asyżu.

Swój nowicjat rozpoczęło pięciu braci z Venezueli: br. Andres Eduardo Guerra Vequiz, br. Erwin Alexis Ramirez Araujo, br. Oscar Osney Rodriguez Molina, br. Angel Joel Niño Pacheco, br. Miguel Angel Salcedo Salcedo.Dołączyło do nich trzech braci z Argentyny: br. Maximiliano Darío Gonzalez, br. Eric Jonatan Delbón, br. Bruno Javier Ivan Gallinetti. Nowicjat rozpoczęło także dwóch braci z Paragwaju: br. Jose Gonzalez, br. Fidel Acosta Páez, oraz br. Fredi Martin Frías Herrera z Peru.

Kandydatom do życia franciszkańskiego życzymy obfitości łask Serafickiego Ojca św. Franciszka, zapewniając o modlitwie i prosząc o nią wszystkich sympatyków i przyjaciół misji franciszkańskich, aby poszerzało się nieustannie grono nosicieli Pokoju i Dobra także na paragwajskiej ziemi.

Niech Bóg Wam błogosławi +

Szczęść Boże!

fr. Jacek OrzełTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij