Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Areguá. Śluby zakonne

26.01.2021 Misyjny Sekretariat

Paragwaj Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

Paragwaj w rozmaitych rankingach uchodzi za jedno z państw świata, w którym ludzie uważają się za najbardziej szczęśliwych. W niedzielę 24 stycznia 2021 r. wydarzyło się coś, co utrzymuje albo i podnosi ten „wskaźnik szczęśliwości”. Tym wydarzeniem była uroczystość złożenia ślubów zakonnych przez młodych franciszkanów.

W Areguá, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, śluby zakonne złożyło czterech naszych współbraci. Jeden z nich, br. Carlos David Jara Vera, zaledwie kilka dni temu skończył nowicjat i złożył śluby zakonne po raz pierwszy. Trzech pozostałych, czyli br. Roberto, br. Tomás i br. Lucas, odnowiło swoją profesję zakonną.

Msza Święta, podczas której zostały złożone śluby zakonne, była jednocześnie zakończeniem 15. Spotkania Młodzieży od Miłosierdzia Bożego. Eucharystii przewodniczył o. Marek Wilk, delegat prowincjała. W spotkaniu, które było częściowo wirtualne – jak to w tych czasach – a częściowo realne, uczestniczyło około 200 młodych osób. Patronem Spotkania był nowy błogosławiony Kościoła, bł Carlos Acutis, a hasłem spotkania były jego słowa: „Eucharystia jest autostradą do nieba”! To hasło i ten temat dopasowują się doskonale do myśli przewodniej roku duszpasterskiego w Paragwaju: „Poznali go po łamaniu chleba”.

Dziękujemy Bogu za nowych, młodych ludzi, którzy podejmują wyzwanie życia w Zakonie Franciszkańskim.

o. Tadeusz Pobiedziński/red.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij