Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Asunción

07.05.2015

AsuncionPoczątki tego miejsca są ściśle związane z rozpoczęciem misji franciszkańskiej w Paragwaju. 2 lutego 1986 roku przybył tu na misje o. Rufin Orecki i rozpoczął pracę w Asunción jako duszpasterz akademicki. W swojej pracy rozszerzał w Paragwaju Rycerstwo Niepokalanej. Od 1989 roku rozpoczął wydawanie czasopisma maryjnego Tupasy Ne'e; La voz de María (paragwajski odpowiednik "Rycerza Niepokalanej"). Przez pewien czas był proboszczem parafii św. Antoniego w Asuncion.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego w 1991 roku o. Rufin zakupił w Asuncion dom, któremu nadał nazwę „Casa Anunciación” (Dom Zwiastowania). Dom ten spełniał kilka zadań: był centrum Milicji Niepokalanej, siedzibą redakcji czasopisma, studiem nagrań programów radiowych oraz centrum organizowania kursów i spotkań. W roku 1992 Kapituła Prowincjalna Franciszkanów w obecności Ojca Generała, zatwierdziła wniosek o utworzeniu misji w Paragwaju, akceptując tym samym prace realizowane przez o. Rufina Oreckiego.

Działalność braci obejmuje: tworzenie wspólnot Rycerstwa Niepokalanej, wydawanie Rycerza Niepokalanej w wersji lokalnej „Tupasy NEẾ”, organizowanie kursów formacyjnych, szerzenie apostolstwa Miłosierdzia Bożego, organizowanie pielgrzymek do sanktuariów maryjnych i do Ziemi Świętej. Klasztor nie prowadzi parafii. Co roku w Asuncion jest organizowany Kongres Bożego Miłosierdzia, w którym licznie uczestniczą wierni zarówno z całego Paragwaju, jak i z innych państw Ameryki Południowej. W Asuncion znajduje się dom formacyjny, w którym kształcą się postulanci franciszkańscy.

ASUNCION 
Casa Anunciació
n - Casilla 1452 
tel. 00595/21 210 194 
e-mail: casaanunciacion@gmail.com

Tytuł: Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny
Data kanonicznego ustanowienia klasztoru: 04.12.1992

.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij