Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Biblioteka. O szczęściu prostego życia.

13.06.2016

Czy mniej to rzeczywiście więcej? Ile rzeczy muszę posiadać? Jacy ludzie naprawdę czynią mnie szczęśliwym? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Paulusa Terwitte OFMCap – "O szczęściu prostego życia. Inspiracje Regułą Świętego Franciszka z Asyżu".

Reguły klasztorne św. Franciszka mają w sobie fascynującą prostotę i jasność przesłania. Zawsze aktualne, pomagają nam odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących ludzkiego losu. Książka jest impulsem dla duchowego życia każdego z nas i zachętą do podjęcia próby i wcielenia w to życie Ewangelii i franciszkańskiego ducha.

Reguła św. Franciszka z Asyżu to prawdziwy skarbiec wskazówek. Kapucyn Paulus Terwitte objaśnia współczesnym językiem jej poszczególne fragmenty; że nie trzeba wstępować do klasztoru, by bezkompromisowo żyć Ewangelią. Każdy człowiek może być prostolinijnym i szczęśliwym człowiekiem należącym do duchowej wspólnoty zapoczątkowanej przez Franciszka z Asyżu.

"O szczęściu prostego życia" to poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby zmienić swoje życie, a zarazem recepta na odnalezienie szczęścia.

O autorze:
Paulus Terwitte OFMCap (ur. 1959) jest duszpasterzem osób rozpoznających swoje powołanie zakonne, autorem książek, współpracownikiem kilku niemieckich gazet. Regularnie występuje w programach telewizyjnych. Jego oparte na Biblii komentarze do aktualnych wydarzeń cieszą się dużą popularnością.

Więcej informacji:
Katarzyna Rabiega

rabiega@swietywojciech.pl
tel. 61 659 37 75Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij