Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Bł. Matka Teresa. Mistrzyni modlitwy.

09.04.2016

4 września 2016 r. w Roku Miłosierdzia, bł. Matka Teresa z Kalkuty w 19. rocznicę śmierci zostanie ogłoszona świętą. Przez całe swoje życie głosiła miłość, której Jezus pragnął dla całej ludzkości, a zwłaszcza wobec najuboższych. W związku z trwającymi przygotowaniami do kanonizacji, w celu bliższego poznania duchowości przyszłej świętej, proponujemy książkę „Bł. Matka Teresa. Mistrzyni modlitwy”.

Książka ta będzie prawdziwą lekcją modlitwy, medytacji, miłości, pokory i przebaczenia ofiarowaną nam przez „wspaniałą małą siostrę”. Modlitwa i medytacja nie były dla Matki Teresy czystą abstrakcją, ale czymś przeżywanym codziennie w posłudze najbardziej opuszczonym spośród ludzi. Rozpoczynała dzień widząc Chrystusa w konsekrowanym chlebie i przez cały dzień starała się Go ciągle dostrzegać w drżących ciałach ubogich. Modliła się swoją pracą pełniąc ją z Jezusem, przez Jezusa i w Jezusie.

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.pl

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij