Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Bóg w potrzebie

19.03.2017 Andrzej Zając

Jezus, podobnie jak współplemieńcy Mojżesza, poczuł pragnienie. Przyszedł więc do źródła. Nie miał jednak czym zaczerpnąć wody. Nie szemrał i nie złorzeczył jak oni, ale cierpliwie czekał. I nadeszła kobieta, Samarytanka.

Ta nie odwróciła się do Niego plecami, nie wzgardziła Nim, ale okazała Mu życzliwość. Weszła w dialog. A Jezus sam już ją podprowadził do prawdy o sobie. Nie przypuszczała, że – otwierając dla Niego serce – może otrzymać od Niego więcej, niż sama mogła Jemu dać. Nie wiedziała o Żywej Wodzie, która może wypełnić całego człowieka, otworzyć mu oczy i rozpalić entuzjazmem.

Bóg wciąż jest w potrzebie. I objawia ją przez człowieka, który czeka na dobry gest i dobre słowo. Wychodząc mu naprzeciw, otwierając dla niego serce, i my możemy przeżyć spotkanie, które nas przemieni. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele możemy otrzymać od Pana, jeśli tylko w codziennych zdarzeniach nie odwracamy się od Niego. Duch Święty, Żywa Woda wytryskująca ku życiu wiecznemu, spływa na każdego, kto nie zamyka się w kokonie własnych wygód i przyzwyczajeń. Bóg bowiem nie szczędzi swej łaski nikomu, kto robi w sobie miejsce dla Niego.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij