Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Braterstwo Krwi” w Krakowie

13.04.2018 admin .

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

Każdy mężczyzna ma w sobie coś z rycerza, więc dobrze jest tą rycerskość w sobie na nowo odkrywać. W tym celu odbyły się w Krakowie przy Wyższym Seminarium Duchownym Franciszkanów rekolekcje o męskiej duchowości „Braterstwo Krwi” (6-8 kwietnia). Prowadzone były przez o. Łukasza Gorę i o. Marcina Buntowa.

Uczestnicy byli z rożnych części Polski - Legnicy, Pustkowa k. Dębicy oraz Krakowa. W trakcie męskiego weekendu w oparciu o książkę franciszkanina o. Andrzeja Zająca „Kodeks Rycerski. Jak wieść szlachetne życie”, poruszane były tematy rycerskości w Biblii, w życiu św. Franciszka oraz w naszej codzienności.

Był czas na modlitwę wspólnotową, adorację Najświętszego Sakramentu, rekreację z braćmi klerykami, męską wyprawy do jaskini Twardowskiego na krakowskim Zakrzówku oraz pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

 

Red.

Więcej na franciszek.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij