Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Bratysława. Charyzmatyk o miłości i przebaczeniu.

03.06.2016

Ojciec Elias Vella, charyzmatyk z Malty poprowadził rekolekcje o miłości i przebaczeniu w kościele franciszkanów w Bratysławie. W dniach od 26 do 27 kwietnia 2016 r. znany kaznodzieja i autor literatury chrześcijańskiej prowadził zgromadzonych wiernych franciszkańskiej parafii do doświadczenia pełni miłości chrześcijańskiej poprzez żmudną drogę przebaczenia. 

Rekolekcje były mocno osadzone na bazie Słowa Bożego, gdyż jak stwierdził o. Elias, to właśnie Słowo żywego Boga jest żywe i skuteczne, to ono uzdrawia i prowadzi do przemiany życia.

Program dwudniowych rekolekcji był bardzo bogaty. Czas spotkania z miłością Pana był szczelnie wypełniony konferencjami i homiliami o. Eliasa, oraz wspólną modlitwą różańcową i uwielbieniem. Podczas sprawowanych Eucharystii o. Vella dokonał poświęcenie wody, soli i oliwy, które mogą być używane jako sakramentalia i narzędzia błogosławieństwa. 

Wprowadzeniem do wspólnotowej modlitwy o uzdrowienie było odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dokonane w trakcie celebracji eucharystycznej. Nie zabrakło akcentów typowych dla Roku Miłosierdzia, gdyż o. Elias starał się pokazać wiernym, jak poprzez bramę, którą jest sam Jezus, dojść do pełni spotkania z miłością Ojca. Tą ciasną bramą jest często żmudna i trudna droga przebaczenia, ale prowadzi ona zawsze do pełni miłości, jedynego wiarygodnego owocu wiary chrześcijańskiej.

Rekolekcje o. Eliasa są dobrym przykładem harmonijnego połączenia nauczania opartego o solidne bazy biblijne, w połączeniu ze wspólną modlitwą i z podprowadzeniem wiernych pod osobiste spotkanie z Bogiem żywym w przestrzeniach modlitewnych typowych dla posługi charyzmatycznej.

O. Elias Vella jest księdzem katolickim, egzorcystą z Malty. Urodził się 28 lutego 1941 na Malcie. Święcenia kapłańskie przyjął w roku 1964. Od 1980 do 1986 roku był prowincjałem Franciszkanów Konwentualnych na Malcie, a od 1993 roku działa w diecezji jako naczelny egzorcysta i przewodniczący Komisji Diecezjalnej do spraw okultyzmu i satanizmu. Głosi rekolekcje, seminaria i konferencje na całym świecie. Jest autorem wielu książek, które zostały wydane w językach: maltańskim, angielskim, włoskim, portugalskim, słowackim.

aw/red.

za: minoriti.skTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij