Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Bratysława. Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II.

16.06.2016

Relikwie świętego Jana Pawła II odwiedzają domy na terenie franciszkańskiej parafii w Bratysławie. Parafia p.w. św. Michała w Bratysławie, która jest prowadzona przez franciszkanów, otrzymała na początku marca cenny dar - relikwie św. Jana Pawła II. 

Popularny święty jeszcze za życia był apostołem chorych i cierpiących, dlatego także dziś chorzy modlą się często do Boga o łaskę uzdrowienia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Niestety, z przyczyn poważnego stanu zdrowia, wielu chorych parafian nie mogło odwiedzić kościoła, w którym przechowywane są relikwie. Dlatego franciszkańska wspólnota zakonna, aby odpowiedzieć na potrzeby chorych i cierpiących, stworzyła możliwość peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II do domów osób chorych.  
Na wizytę można umówić się telefonicznie, dzwoniąc na numer 0910 842499. Każdej wizycie towarzyszy sakrament namaszczenia chorych, oraz krótka modlitwa do św. Jana Pawła II połączona z uczczeniem jego relikwii.

br. Józef/red.

za: minoriti.skTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij