Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Bratysława. Pielgrzymka ministrantów do Šaštíny.

05.06.2016

Franciszkańscy ministranci z Bratysławy razem z innymi grupami pielgrzymowali do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Šaštínie. Salezjanie przygotowali dla nich bogaty program. Wszystko zaczęło się od rejestracji i powitania, które rozpoczął konkurs dotyczący sportu i życia duchowego. Następnie młodsi wysłuchali katechezy w bazylice. Starsi chłopcy, którzy ukończyli 13 lat, mogli wybrać jeden z czterech warsztatów. Tematyka warsztatów nawiązywała do miłosierdzia. Mszę św. sprawował biskup Tomas Galis z Żyliny, w czasie Eucharystii  ministranci byli w szatach liturgicznych.

Po pysznym obiedzie chłopcy mogli cieszyć się zabawami w dmuchanym zamku i na zjeżdżalni, potem wzięli udział w przedstawieniu z życia Jana Bosco. Odbywały się również konkursy, w których mogli zdobywać punkty, za które poźniej odbierali nagrody: książki, słodycze i pamiątki. Zakończeniem dnia była adoracja w bazylice.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w miejscowości Nahac. Stamtąd udaliśmy się do miejscowości Katarínka, gdzie trwają prace renowacyjne przy kościele i klasztorze Franciszkanów. Tu upiekliśmy kiełbaski i zobaczyliśmy leśną kolejkę wąskotorową. Dziękujemy Bogu za piękny dzień i bezpieczną podróż (jedynie jeleń wybiegł nam na drogę, na szczęście w miejscu, gdzie z daleka mogliśmy go zobaczyć). Dziękujemy również panu Marianowi Pulmanovi za to, że ponownie był naszym kierowcą i fotografem.

br. Martin
foto: Marian P. / br. Martin

za: minoriti.skTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij