Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Buenos Aires. Nagrodzony musical o św. Maksymilianie.

11.09.2015

W „Złotym Salonie” Pałacu Parlamentu Miasta Buenos Aires - Stolicy Argentyny, 31 sierpnia 2015 r.,  posłanka Victoria Morales Gorleri - Prezydent Komisji Wychowania, Wiedzy i Technologi - uhonorowała Nagrodą Kultury musical „Kolbe - Solo en Amor crea” („Kolbe - Tylko Miłość jest Twórcza”) - dzieło muzyczno-wokalne pod dyrekcją Carlos Abregu i Angel Mahler.

Po oficjalnym przywitaniu władz kościelnych, świeckich i zebranych gości w Salonie Parlamentu, głos zabrał o. Jerzy Jacek Twaróg OFM - rektor polskiej misji katolickiej w Argentynie, który przedstawił postać św. Maksymiliana Kolbe - polskiego męczennika w obozie Auschwitz.

W uroczystości wzięli udział autorzy i artyści musicalu, którzy wcielili się w postacie historii, która opowiada o życiu i męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana, zakonnika i męczennika w obozie koncentracyjnym Auschwitz w czasie II wojny światowej. W parlamencie artyści wykonali kilka utworów wokalnych ze scen musicalu. Na zakończenie uroczystości artysci musicalu „Kolbe...” wykonali hymn ŚDM 2016 - „Błogosławieni miłosierni" w wersji hiszpańskiej.

„Kolbe - Solo en Amor crea” - to musical, który powstał w Buenos Aires w 1999 r. W ostatnich latach występował na wielu scenach teatralnych na terenie całej Argentyny i uczestniczył w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie (2011) i w Rio de Janeiro (2013). W przyszłym roku 2016 artyści z musicalu „Kolbe” z Buenos Aires zaśpiewają w Krakowie hymn Światowych Dni Młodzieży: „Bienaventurados, misericordiosos” („Błogosławieni Miłosierni”).

O. Jerzy Jacek Twarog OFM
Rektor Polskiej Misji Katolickiej w ArgentynieTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij