Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Chimbote

04.05.2015

ChimboteParafia położona jest w mieście portowym nad Oceanem Spokojnym ponad 400 kilometrów na północ od Limy. Została utworzona w 1964 r. i przekazana Zakonowi 18 lutego 1996 r. Kościół, zaledwie kilka lat po zbudowaniu, został zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1970 r. i odbudowany przez Księży Maryknol. Parafia obejmuje trudne środowisko społeczne. Powstała dla osiedleńców przybyłych głównie z And. Większość ich domów nie jest wykończona, bowiem nie mają tytułu własności swych działek. Jest tu także szkół.

Przy parafii istnieje Centrum społeczno-duszpasterskie. Ponadto poza miastem parafia posiada teren, na którym znajduje się centrum rekolekcyjne Casa Paz y Bien. Odbywają w nim np. jednodniowe spotkania formacyjno – katechetyczne, różnego rodzaju rekolekcje i spotkania dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz duchowieństwa.

Z franciszkanami współpracują siostry zakonne. Misjonarki Miłosierdzia Słowa Wcielonego z USA prowadzą Centrum zdrowia Świętej Klary, tuż obok kościoła. Siostry Franciszkanki z Bambergi pracują przy kościele Świętego Filipa. Dom w Chimbote służy za punkt oparcia dla braci z Pariacoto. Zakonnicy wspomagają braci z Pariacoto w obsłudze ich rozległej parafii oraz księży z sąsiednich parafii, zwłaszcza podczas ich nieobecności.

CHIMBOTE 
Urbanizacion 21 de Abril 
B-32-13/14 
tel. 0051/43 32 43 94 
e-mail: chimbote@ofmconvperu.org

Tytuł: Św. Franciszek z Asyżu
Czas przekazania parafii zakonowi: 02.02.1995Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij