Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Czy można w czasie „Corony“ świętować jubileusz kapłaństwa?

18.06.2020 . kg

Oggersheim | Klasztor św. Franciszka z Asyżu

Ks. Jan Twardowski w swojej „Autobiografii” daje piękne świadectwo o swoim kapłaństwie. Pisze: „W świecie niewiary próbuję mówić o wierze,/w świecie bez nadziei – o nadziei,/w świecie bez miłości – o miłości”. W dzisiejszym świecie pełnym racjonalizmu trudno mówi się o życiu wiarą, o poświęceniu, o bezinteresownej miłości bliźniego. Na pewno takim znakiem życia wiarą jest kapłaństwo.

17 czerwca 1995 r. w Krakowie święcenia kapłańskie przyjął o. Dariusz Bryk. W tym roku upłynęło więc dokładnie 25 lat od tamtej niepowtarzalnej chwili. O. Dariusz decyzją władz zakonnych od wielu lat przebywa i pracuje w Niemczech. Od 12 lat pełni posługi gwardiana i proboszcza w klasztorze w Ludwigshafen-Oggersheim. Pomimo trudności jakie panują w związku z wirusem Covid 19, postanowiliśmy, że jubileusz się odbędzie. Jest to niepowtarzalna okazja dla parafian, jak również samego jubilata, do podziękowania Bogu za ten dar sakramentu kapłaństwa.

17 czerwca 2020 r. o godz. 8.00 odbyła się Msza Święta, której przewodniczył o. Dariusz. W Eucharystii towarzyszyła i łączyła się z jego modlitwami cała wspólnota klasztorna, w której imieniu o. Adam złożył Jubilatowi życzenia.  Po Mszy Świętej również parafianie, którzy pomimo nietypowej godziny dla takich uroczystości, zjawili się licznie, mieli okazję złożenia życzeń i podziękowania za jego posługę. W godzinach wieczornych był dalszych ciąg uroczystości, a więc spotkanie z grupami parafialnymi. Słowom podziękowania i znaków sympatii towarzyszyła wielka wdzięczność w szczególności za jego posługę jako spowiednika i kierownika duchowego. Jakże zatem są prawdziwe słowa ks. Twardowskiego.

Parafia św. Franciszka z Asyżu została utworzona przez bpa dra Karla-Heinza Wiesemanna w wyniku reform diecezji w roku 2015. Wtedy to biskup z 350 parafii należących do jego diecezji utworzył 70 nowych. O. Dariusz jest pierwszym jej proboszczem.

Natomiast Klasztor Franciszkanów został utworzony w 1844 r. Do 1993 r. posługę duszpasterską pełnili w nim bracia z prowincji św. Elżbiety. Obecnie w klasztorze przebywa i pracuje w duszpasterstwie 6 braci.

o. Adam Stasicki

Ludwigshafe-Oggersheim

fot. o. Radosław DługiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij