Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Czyńcie Ziemię kochaną!

22.04.2021 . kg

REFA | Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Z tej okazji prezentujemy książkę „Czyńcie Ziemię kochaną!” wydaną nakładem Ruchu Ekologicznego św. Franciszka z Asyżu.

Książka jest owocem zachęty skierowanej do wspólnot chrześcijańskich, by tworzyły oddolny ruch ekologii integralnej oraz wyruszyły w drogę w kierunku trwale zrównoważonego rozwoju, prostego stylu życia, neutralności klimatycznej. To zaproszenie wiąże się z trwającym od 24 maja 2020 r. ROKIEM LAUDATO SI.

Wydawca, Ruch Ekologiczny św. Franciszka z Asyżu – REFA, zachętę tę realizuje od 40 lat, ostatnio szczególnie mocno w ramach Szkoły Liderów Ekologii Integralnej.

Książka „Czyńcie Ziemię kochaną!” jest o tym, jak te działania wyglądają w praktyce, jakimi ideami kierują się członkowie REFA i jakie podejmują dzieła. Idee Ruchu Ekologicznego św. Franciszka uwidaczniają się również w prostocie publikacji w miękkiej okładce, wydrukowanej na ekologicznym papierze, bez specjalnych zdobień i bez zabezpieczeń folią.

PROMOCJA! Tylko dziś (22 kwietnia 2021) do północy możliwość zakupu z darmową dostawą: BRATNI ZEW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij