Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. 100 lat z „Rycerstwem Niepokalanej”

12.12.2017 kg .

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Stowarzyszenie ,,Rycerstwo Niepokalanej" wraz z franciszkanami z Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu z wielkim zaangażowaniem przygotowało się  do świętowania 100. rocznicy założenia MI przez św. Maksymiliana M. Kolbego.

 

Na tę okoliczność  wydany został  jubileuszowy folder o powstaniu ,,Rycerstwa Niepokalanej” i współczesnej działalności lokalnej  wspólnoty MI. Wśród wiernych zostały rozprowadzone Cudowne Medaliki wraz z wydanym okolicznościowym folderem. Z tej racji została zorganizowana wystawa o życiu i działalności św. Maksymiliana M. Kolbego, na której wyeksponowano kroniki  prowadzone od 2010 r. i przedstawiające historię  działania miejscowej wspólnoty MI na przestrzeni lat. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Od pierwszego dnia nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia  Najświętszej Maryi Panny  wierni mieli możliwość zapoznania się z dziełem Rycerstwa Niepokalanej, a w dniu samej uroczystości, 8 grudnia 2017 r. o godz. 18, została odprawiona uroczysta Msza Święta z Aktem zawierzenia Niepolanemu Sercu Maryi wszystkich czcicieli i rycerzy.

Uroczystości przewodniczył ks. bp Piotr Skucha z Sosnowca oraz o. bp Jerzy Maculewicz, Administrator Apostolski z Uzbekistanu z udziałem miejscowych franciszkanów oraz kapłanów z Dąbrowy Górniczej.

Oprawę muzyczną podczas Mszy Świętej wykonała grupa dzieci z zespołu  wokalno-muzycznego ,,Scholka Antolka".  Procesja z darami od rycerzy Niepokalanej i poczet sztandarowy Rycerstwa podkreślały wyjątkowy charakter tych uroczystości.

 

Jerzy Mickiewicz

prezes MI Dąbrowa Górnicza-GołonógTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij