Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Jesienne spotkanie ministrantów

24.10.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W sobotę 19 października 2019 r., przy Klasztorze Franciszkanów w Dąbrowie Górniczej odbyło się jesienne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z Regionu Centralnego krakowskiej prowincji franciszkanów. W spotkaniu uczestniczyli lektorzy i ministranci z parafii franciszkańskich w Harmężach wraz z opiekunem br. Dariuszem Kosturkiewiczem, Lubomierzu z o. Pawłem Czyrkiem oraz Dąbrowy Górniczej z o. Jackiem Bieleckim.

Na rozpoczęcie spotkania słowa powitania skierował do uczestników o. Radosław Kramarski, gwardian i proboszcz z miejscowego klasztoru i parafii. Następnie o. Łukasz Gora, asystent ds. powołań naszej prowincji zakonnej, wprowadził uczestników w istotę spotkania oraz poprowadził modlitwę różańcową z rozważaniami. O godzinie 11.00 uczestnicy przeżywali Eucharystię, której przewodniczył o. Paweł Czyrek, a kazanie wygłosił o. Łukasz Gora. Podkreślił w nim, jak ważna i odpowiedzialna jest posługa ministranta i lektora oraz zachęcił do przeżywania powołania ministranckiego jako służby. Ponadto mówił jak potrzebne, ale i często trudne, jest dawanie świadectwa bycia chrześcijaninem, katolikiem i ministrantem wobec swoich rówieśników. Następnie miał miejsce wspólny obiad w klasztorze.

Przed godziną 14.00 uczestnicy udali się do centrum Dąbrowy Górniczej do kręgielni „Ośmiornica”, gdzie grali w kręgle oraz inne gry. Około godziny 16.00 nastąpiło zakończenie spotkania.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij