Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Marsz Wszystkich Świętych

06.11.2018 kg .

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych 2018 r. parafianie z franciszkańskiej „górki” w Dąbrowie Górniczej po raz czwarty zorganizowali „Marsz Wszystkich Świętych” i przeszli ulicami miasta. Punktualnie o godz. 17.00 jak co roku wyruszyli spod kapliczki przy Szkole Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu w barwnym korowodzie ulicami parafii.

To piękne świadectwo przynależności do Kościoła, który trwa ponad 2000 lat. W marszu szli dziadkowie, rodzice, młodzież i dzieci, aby podkreślić, że rodzina jest najważniejsza, rodzina to żywy Kościół. Dzieci, młodzież oraz rodzice przebrali byli za świętych: Franciszka – założyćiela zakonu franciszkanów, Antoniego – patrona parafii, Maksymiliana, który oddał życie za współwięźnia w KL Auschwitz, Jana Pawła II, Michała i Zbigniewa, Męczenników z Pariacoto.

Wspólne odmawianie rozważań różańcowych mocno podkreślało religijny charakter tego pięknego dzieła jakim jest “Marsz Wszystkich Świętych”. Mieszkańcy osiedli byli zaskoczeni tym pięknym barwnym korowodem, który przemieszczał się po okolicy. Zakończeniem korowodu była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył proboszcz naszego Sanktuarium św. Antoniego o. Radosław Kramarski w koncelebrze ze współbraćmi z zakonu.

Po zakończeniu Eucharystii uczestnikom korowodu zaprezentowano pokaz świateł, a następnie wszyscy spotkali się na wspólnym grillowaniu przy ognisku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: Marsz Wszystkich Świętych 2018.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij