Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Marsz Wszystkich Świętych

03.11.2021 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych parafianie z franciszkańskiej „górki” w Dąbrowie Górniczej po raz szósty zorganizowali „Marsz Wszystkich Świętych” i przeszli ulicami parafii. 

Punktualnie o godz. 16.00 jak co roku wierni wyruszyli spod kapliczki przy Szkole Podstawowej nr 18 w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu w barwnym korowodzie ulicami parafii. Czyż nie jest to piękne świadectwo, że należymy do Kościoła, który trwa ponad 2000 lat. Idą dziadkowie, rodzice, młodzież i dzieci, aby podkreślić, że rodzina jest najważniejsza, rodzina to żywy Kościół. Dzieci, młodzież oraz rodzice przebrali się w stroje postaci naszych świętych: Franciszka, założyciela zakonu franciszkanów, św. Antoniego, patrona parafii, św. Maksymiliana, który oddał życie za współwięźnia w KL Auschwitz, św. Jana Pawła II, bł. Michała i Zbigniewa, Męczenników z Pariacoto.

Wspólny śpiew piosenek religijnych i Litania do Wszystkich Świętych mocno podkreślały religijny charakter tego pięknego dzieła jakim jest “Marsz Wszystkich Świętych”. Zakończeniem korowodu było wspólne odmawianie rozważań różańcowych w kościele. Po zakończeniu modlitwy uczestnicy udali się na parking, gdzie spotkali się na wspólnym grillowaniu przy ognisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego dzieła.

JM

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij