Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Misje święte „w Mocy Bożego Ducha”

14.10.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Misje święte „w Mocy Bożego Ducha”, które trwały we franciszkańskiej parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej w dniach od 29 września do 6 października 2019 r. były zwieńczeniem i podsumowaniem wielkich Jubileuszy, które miały miejsce w miniowym dziesięcioleciu, a mianowicie: Jubileusz 340-lecia istnienia parafii, 65-lecia przybycia franciszkanów do Dąbrowy Górniczej, 25-lecia istnienia diecezji sosnowieckiej oraz zakończenia przeprowadzonych prac związanych z renowacją wnętrza – polichromii, ołtarzy i posadzki w kościele.

Na zakończenie tych wielkich inwestycji materialnych przyszedł czas na odnowę duchową czemu służył błogosławiony czas Misji Świętych, które przeprowadził o. Mariusz Wójtowicz z Zakonu Karmelitów Bosych – wykładowca w Instytucie Duchowości Karmelitańskiej w Krakowie.

Dziękujemy Misjonarzowi za głoszone słowo Boże, wspólne Eucharystie, nabożeństwa maryjne, codzienny Apel Jasnogórski. Za to, że ten szczególny czas Misji, który ofiarował nam Pan Bóg, tak bardzo ubogacił swoją osobą, uśmiechem oraz za głębokie przemyślenia związane z nadzieją potrzebną współczesnemu światu, miłością Boga i człowieka, ewangelizacją i potrzebą dzielenia się wiarą z innymi. Wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Misjach niech Bóg Błogosławi i wspiera.

JM

Kazań o. Mariusza Wójtowicza można posłuchać na stronie internetowej: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij