Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Misyjne dzieło

18.12.2018 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Pierwsze wtorki miesiąca to stały termin spotkań Grupy Misyjnej w Dąbrowie Górniczej, do której może należeć każdy, kto chciałby modlitwą i pomysłami wspierać dzieło misyjne. O znaczeniu tej pomocy niech przekona świadectwo franciszkanina o. Adama Klaga, który pracuje w Ugandzie, w patronackiej placówce misyjnej w Matugga.

O. Adam przesłał podziękowanie przyjaciołom misji z Dąbrowy Górniczej – „To WY, Drodzy Parafianie Św. Antoniego! Każdy grosz, który ofiarowaliście trafił właśnie do tego regionu. Cieszymy się, że dzieci mają stołówkę w Migadde. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Braci, Parafian i darczyńców naszej misji.

Z Bogiem.

o. Adam Klag".

Grupa Misyjna proponuje akcję „Grosz dla misji”, która polegałaby na zbiórce w zakrystii w pierwszą niedzielę miesiąca, drobnych monet, grosików na cele misyjne. Będziemy informować o owocach tego przedsięwzięcia.

Niech naszą ofiarność rozpala przykład pewnej dziewczynki, która, nie mogąc wziąć udziału w Kolędnikach Misyjnych, zaśpiewała kolędy u cioci i u babci, po czym poprosiła… o datek na misje, który przyniosła do zakrystii.

Jeżeli nie staniecie się jak dzieci…

JM

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij