Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Odpust parafialny oraz jubileusz kapłaństwa

14.09.2021 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W niedzielę 12 września 2021 r. w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu wierni przeżywali uroczystość odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Sumie odpustowej o godz. 18.00 przewodniczył i kazanie wygłosił ojciec biskup Jerzy Maculewicz, administrator apostolski w Uzbekistanie, który w tym roku obchodzi 25-lecie święceń kapłańskich.

Była to również Msza Święta dziękczynna za 25 lat kapłaństwa franciszkańskiego biskupa. W koncelebrze uczestniczyli proboszcz parafii o. Sebastian Tracz, wikariusz parafii o. Piotr Wojnowski i o. Paweł Solecki. Jubilat w swoim kazaniu dał świadectwo, jak Matka Boża Niepokalana wpłynęła w Jego życiu na powołanie do zakonu franciszkańskiego, gdy miał 34 lata.

Parafianie nie zapomnieli o życzeniach dla jubilata wręczając kosz pięknych kwiatów. Uroczystość zakończyła procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij