Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Pomoc misji w Ugandzie

04.01.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W grudniu, na swoim profilu na Facebooku, o. Adam Klag, misjonarz z Ugandy, dziękował Dąbrowie Górniczej i franciszkańskiej parafii za pomoc w wybudowaniu kuchni w Migadde. Dzieci tańcem i muzyką wyraziły swoją radość i wdzięczność. Czekając na Narodzenie Pana Jezusa wierni znów pamiętali o naszych braciach w Ugandzie.

Uczniowie szkół będących na terenie parafii, rodzice i sympatycy misji dołożyli starań, by na kiermaszu było dużo pięknych, świątecznych ozdób. W Żywej Szopce przeprowadzona została mini-licytacja boliwijskich wyrobów: torebek, maskotek z włóczki i świątecznych pierników. Cały dochód także zostanie przekazany do Ugandy.

Poczuj się odpowiedzialny za misje! Prosimy wszystkich o modlitwę za misjonarzy, za dzieło Ewangelizacji, podejmowanie adopcji na odległość i składanie materialnych i duchowych ofiar na ten cel. A wszystkich z Dąbrowy Górniczej i okolic zapraszamy na spotkania Grupy Misyjnej w pierwszy wtorek lutego, by modlitwą i dobrą radą wpierać misje franciszkańskie.         

Ela Doniec

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij