Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Przygotowanie do 80. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbe

17.11.2020 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu wierni w sposób szczególny rozpoczęli przygotowanie do uroczystości 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina. Uroczystości upamiętniające czas męczeńskiej śmierci o. Maksymiliana odbędą się 14 sierpnia 2021 r. Duchowym przygotowaniem do tego ważnego wydarzenia jest nowenna (9 miesięcy), którą będziemy przeżywać 14-go dnia każdego miesiąca.

W sobotę, 14 listopada 2020 r. we franciszkańskim sanktuarium odbył się nowennowy wieczór ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Rycerstwo Niepokalanej w sposób szczególny na modlitwie podczas uroczystej Mszy Świętej zwracało się do swojego patrona, by wypraszał rycerkom i rycerzom wiele łask, dodawał otuchy i pociechy szczególnie w tym obecnie trudnym czasie. Modlitwą do św. Maksymiliana Marii Kolbego kościół rozbrzmiewał jednym głosem modlących się.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił o. Paweł Solecki w koncelebrze z o. Dawidem, o. Adamem i o. Mateuszem Mickiem, który pracuje w Niemczech w Blieskastel.                                                                                                                                                                                                               

O. Paweł w swoim kazaniu nawiązał do dwóch świętych franciszkanów: o. Maksymiliana Kolbego i o. Mikołaja Tavelicia, który żył 600 lat przed św. Maksymilianem, ale obaj byli męczennikami i to oni pokazują wielkie zaufanie do Pana Boga.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij