Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Rycerskie Dni Modlitwy

05.09.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W dniach 31 sierpnia – 1 września 2019 r. Rycerstwo Niepokalanej wraz opiekunem o. Romanem Janusz OFMConv z parafii pw. św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu przeżywali swój czas skupienia i modlitwy, wędrując śladami św. Maksymiliana Marii Kolbego do Zduńskiej Woli, Pabianic i Niepokalanowa.

W Niepokalanowie, w kaplicy Sanktuarium św. Maksymiliana rycerki i rycerze odnowili swój akt oddania się Matce Bożej. Do Rycerstwa Niepokalanej zostały przyjęte dwie osoby, podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył o. Piotr Lenart – wiceprezes MI w Polsce, w koncelebrze z opiekunem o. Romanem.

Wielkim duchowym wsparciem była modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Ukoronowaniem rycerskiej pielgrzymki była modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, a w Sanktuarium św. Rodziny w Miedniewicach, rycerki i rycerze Niepokalanej z Dąbrowy Górniczej zawierzyli Matce Bożej swoje rodziny.

Janina Mickiewicz – Sekretarz MI

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij