Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Uroczystość I Komunii Świętej

01.10.2020 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W związku z pandemią koronawirusa i wprowadzonymi obostrzeniami I Komunia Święta we franciszkańskiej parafii w Dąbrowie Górniczej została przeniesiona z miesięcy wiosennych na wrzesień. Z tego powodu również uroczystości komunijne wyglądały nieco inaczej.

W dwie kolejne niedziele – 20 i 27 września 2020 r., dzieci z franciszkańskiej parafii przeżywały najważniejszy moment w swoim życiu religijnym – dzień Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament Pokuty i Pojednania, Pierwsza Komunia Święta to dla dziecka i jego rodziców, czas przeżycia wielkiego święta miłości Boga do człowieka.

20 września uroczystej Mszy Świętej przewodniczył proboszcz i kustosz Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej, o. Sebastian Tracz, w koncelebrze z o. Romanem Janusz oraz ks. Mirosławem Matusznym, który w tym szczególnym dniu wygłosił okolicznościowe kazanie. Tydzień później do I Komunii Świętej przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz dzieci zamieszkałe na terenie parafii, ale uczące się w innych szkołach.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej o. Sebastian Tracz przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość. W koncelebrze uczestniczył o. Roman Janusz, a homilię wygłosił ojciec proboszcz.

Natomiast sobota, 26 września była szczególnym dniem dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej. I Komunię Świętą przyjęło 30 dzieci, a uroczystość odbyła się w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy.

Dla dzieci z niepełnosprawnością droga do przyjęcia Sakramentu I Komunii Świętej może być dłuższa i trudniejsza, potrzebują więcej troski, specjalnego programu katechezy, ale z pomocą wychowawców, kapłanów i rodzin idą tą drogą, by w Sakramencie I Komunii Świętej przyjąć do swego serca Pana Jezusa.

jmTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij