Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

10.12.2020 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu 8 grudnia 2020 r., miała wyjątkowy charakter. W to piękne Maryjne święto w szeregi Rycerstwa Niepokalanej z zachowaniem przepisów Dyrektorium Narodowego MI, przyjęto nową Rycerkę.

166 lat temu, 8 grudnia 1854 r., Pius IX ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Przypomina ona prawdę, że Maryja od chwili swego poczęcia była wolna od grzechu pierworodnego. Bóg wybrawszy od wieków Maryję na Matkę swojego Syna, zachował Ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem Wcielonego Słowa. Przywilej zachowania od grzechu pierworodnego oznacza, że została Ona jako pierwsza odkupiona przez swego Syna. Jej wzniosłe piękno, odbicie piękna Chrystusa, jest dla wszystkich wierzących rękojmią zwycięstwa Łaski Bożej nad grzechem i śmiercią.

U franciszkanów w Dąbrowie Górniczej uroczystej Mszy Świętej przewodniczył wikariusz parafii, o. Piotr Wojnowski, który wygłosił okolicznościowe kazanie, w koncelebrze ze współbraćmi: o. Romanem, o. Dawidem, o. Adamem i o. Pawłem.

Wyjątkowy charakter Eucharystii podkreślała obecność sztandaru MI z asystą rycerek i rycerzy Niepokalanej, którzy do tej uroczystości przygotowywali się dziewięciodniową nowenną. Po zakończeniu Eucharystii w uroczystej procesji z zapalonymi świecami, śpiewając Litanię Loretańską, wierni udali się pod figurę Matki Bożej Niepokalanej. W hołdzie złożyli kwiaty i zawierzyli się Maryi Niepokalanej, odmawiając Akt Oddania według św. Maksymiliana.

jm

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij