Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Uroczystość św. Antoniego

18.06.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

We czwartek 13 czerwca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu w Sanktuarium św. Antoniego z Padwy u franciszkanów odbyły się uroczystości odpustowe ku czci patrona.

Sumie odpustowej z procesją antoniańską o godz. 18.00, przewodniczył ks. prof. dr hab. Tadeusza Borutka z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Kazania odpustowe w dniu odpustowym głosił o. dr Feliks Rachwalik – franciszkanin z Chorzowa. W koncelebrze uczestniczyli: ks. prof. dr hab. Jan Orzeszyna z Krakowa, o. Damian Karczmar, Dyrektor Radia Niepokalanów, o. Łukasz Ścieszka – wychowawca WSD w Krakowie, ks. Jan Szkoc z Sosnowca, ks. Andrzej Stasiak – kustosz Bazyliki w Dąbrowie Górniczej, księża z dekanatu oraz współbracia w kapłaństwie.

Podczas uroczystej Mszy Świętej odpustowej kazanie wygłosił ks. Tadeusz Borutka. Uroczystości parafialne w tym dniu zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą św. Antoniego z Padwy.

JM

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij