Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. V Marsz Wszystkich Świętych

05.11.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

Coraz częściej w naszym kraju rozpowszechnia się Halloween, jest to pogański zwyczaj obchodzony 31 października. Stając naprzeciw tym nowym zwyczajom, parafianie z parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej zorganizowali 31 października 2019 r. marsz ku czci Wszystkich Świętych. Jest to już V marsz zorganizowany przez franciszkanów i wiernych, którzy przeszli ulicami parafii przebrani za aniołów i świętych, niosąc wizerunki świętych i błogosławionych, aby przez to uczcić uroczystość Wszystkich Świętych.

Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tajemnicy świętych obcowania, czyli łączności nas – żyjących – z tymi, którzy dostąpili już zbawienia. Dzieci, młodzież oraz rodzice przebrali się za postaci naszych świętych, z pieśniami na ustach nieśli także ich wizerunki: św. Franciszka – założyciela zakonu, św. Antoniego – patrona parafii, św. Maksymiliana – męczennika KL Auschwitz, św. Jana Pawła II – polskiego Papieża, bł. Michała i bł. Zbigniewa – Męczenników z Pariacoto.

Wspólne odmawianie rozważań różańcowych podkreślało religijny charakter tego pięknego dzieła jakim jest „Marsz Wszystkich Świętych”. Mieszkańcy osiedli byli zaskoczeni tym pięknym barwnym korowodem, który przemieszczał się ulicami miasta. Zakończeniem korowodu była uroczysta Msza Święta, której przewodniczył proboszcz Sanktuarium św. Antoniego, o. Radosław Kramarski w koncelebrze ze współbraćmi. Po zakończeniu Eucharystii uczestnikom korowodu zaprezentowany został pokaz świateł i ognia.

Marsz z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki świętym uświadamiamy sobie, jaki jest cel naszego życia. Wszyscy dążymy do świętości, do chwili, kiedy ujrzymy Boga i będziemy wielbić Go z Aniołami i wszystkimi Świętymi w Niebie.

Zachęcamy do wysłuchania homilii oraz obejrzenia galerii zdjęć: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij