Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Wieczór organowy

18.06.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

We środę 12 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 po wieczornej Mszy Świętej w Dąbrowie Górniczej odbył się, z racji odpustu ku czci św. Antoniego z Padwy, koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu Agnieszki Ciupek (sopran), Marioli Zdziarska (mezzosopran), Scholi franciszkańskiej z Sanktuarium św. Antoniego z Padwy oraz Tadeusza Barylskiego (organy), który był pomysłodawcą i organizatorem tego wieczoru.

Koncert był dla parafian wielkim przeżyciem duchowym, gdyż muzyka jest jak balsam dla duszy. „Oto jest dzień, który dał nam Pan” tą pieśnią schola franciszkańska rozpoczęła ten uroczysty wieczór. W swoim repertuarze Agnieszka Ciupek i Mariola Zdziarska, absolwentki wydziałów wokalnych Akademii Muzycznej w Krakowie i Wrocławiu wykonały takie utwory jak: Panis angelicus, Pie Jesu Andrew Lloyd Webera, utwór napisany w XX w., z charakterystyczną dla musicalu melodią i harmonią, która u słuchaczy powoduje zawsze wiele emocji, Ave Maria Donizettiego. Tadeusz Barylski, organista, w sposób mistrzowski wykonał takie utwory jak: Marsz „Nun danket alle Gott” Sigfrida Karg-Elerta czy Fugę g-moll BWV 542, Jana Sebastiana Bacha. Ostatnim utworem koncertu był hymn światowych dni młodzieży „Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu scholi franciszkańskiej.

JM

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i wysłuchania nagrań z koncertu: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij