Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Wizytacja kanoniczna

17.06.2019 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

10 czerwca 2019 r. w Klasztorze Franciszkanów i franciszkańskiej parafii w Dąbrowie Górniczej wizytację kanoniczną przeprowadził o. Mariusz Kozioł – wikariusz prowincji krakowskiej. Wizytacja rozpoczęła się w godzinach popołudniowych w kaplicy klasztornej modlitwą z Liturgii Godzin. Celem wizytacji było zapoznanie się z realizacją zasad życia ewangelicznego – ideałów zapoczątkowanych przez św. Franciszka z Asyżu.

We wtorek przed uroczystością odpustową św. Antoniego z Padwy wikariusz prowincji przewodniczył uroczystej Mszy Świętej i skierował słowo Boże do wiernych zgromadzonych w świątyni. Po zakończeniu Eucharystii o. Mariusz Kozioł spotkał się w klasztorze z franciszkanami i przedstawicielami poszczególnych grup duszpasterskich działających przy parafii. Przedstawiciele grup zapoznali o. Mariusza z działalnością wspólnot: FZŚ, Złota Róża, Grupa Misyjna, Stowarzyszenie „Scholka Antolka”, Młodzież Franciszkańska, Schola Franciszkańska, Katecheci i Katechetki Szkolne, Żywy Różaniec, „Caritas”, Ministranci, Wojownicy Maryi, Rycerstwo Niepokalanej, Rada Parafialna, Krąg Biblijny, Oaza, Margaretka.

JM

Zapraszamy do wysłuchania homilii o. Mariusza Kozioła oraz do obejrzenia galerii zdjęć z wizytacji: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij