Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dąbrowa Górnicza. Wręczenie nowych Konstytucji i Statutów Generalnych

14.04.2020 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

5 kwietnia 2020 r. w Niedzielę Palmową nasza franciszkanie z Dąbrowy Górniczej przeżywali uroczysty moment wręczenia Konstytucji Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych i Statutów Generalnych Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Oba te dokumenty są objaśnieniem w celu lepszego rozumienia naszej Reguły Zakonnej, którą ułożył św. Franciszek z Asyżu, i która została zatwierdzona Bullą Papieża Honoriusza III w 1223 r. 

W godzinach południowych wspólnota zebrała się w kaplicy klasztornej pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego na „Modlitwie w ciągu dnia”, podczas której o. Radosław Kramarski, gwardian klasztoru wygłosił słowo, podkreślając wagę i znaczenie wspomnianych dokumentów dla życia zakonnego. Prosił, aby każdy brat przyjął je z wielką wdzięcznością i radością, dziękując Panu Bogu za ten dar, który wskazuje nam właściwy kierunek w dążeniu do doskonałej świętości. Zachęcał siebie i wszystkich braci, aby czytali i realizowali w życiu zasady, które przyjęli jako swoje, w czasie składania wieczystej profesji zakonnej. Następnie każdy z rąk przełożonego otrzymał tekst dokumentów zakonnych. Na końcu miała miejsce modlitwa do Ducha Świętego. Uroczystość zakończyła się błogosławieństwem.

za: dabrowa.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij