Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Diecezjalne spotkanie modlitewno-formacyjne w Świnnej

26.06.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Kościół to nie tylko budowla. Kościół to przede wszystkim tworząca go wspólnota ludzi. Wspólnota to dom. A gdzie dom, tam najczęściej jest mama. Razem z mamą tworzymy klimat domu. Do domu z klimatem chętnie się wraca. Po okresie ograniczeń związanych z reżimem sanitarnym, 20 czerwca 2020 r. Rycerze Niepokalanej wrócili do siebie i Mamy. Wrócili do Świnnej. Ponad setka przedstawicieli wspólnot z diecezji bielsko-żywieckiej spotkała się na modlitwie, formacji i na agapie.

W domu, gdzie każdy czuje się dobrze nie potrzeba wypowiadać zbędnych słów. Domownicy nadają „na jednej fali”, można powiedzieć, że istnieje między nimi jakaś „chemia”. Okazuje się, że w czasach kryzysu Rycerze nie pękają, że nadają na tej samej fali, czego dowodem było czerwcowe spotkanie. Najpierw to co najważniejsze – Eucharystia, słowo Boże, a potem ciąg dalszy przy stole. Wszystko pod czujnym i kochającym okiem Matki. Bo Matka uczy jak zauważać dobro i je pielęgnować. Uczy, że siłę czerpać należy od Jezusa.

Kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne dla Wspólnot MI zaplanowane jest na 18 lipca 2020 r. o godz. 9:00 w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie.

13 lipca zapraszamy także do Rychwałdu na nabożeństwo fatimskie, które będzie prowadzone przez wspólnoty MI.

ks. Rafał Brzuchański, proboszcz w Świnnej


nagrania mp3: http://rycerstwoniepokalanej.pl/pl/aktualnosci/302/spotkanie-formacyjne-w-swinnej

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij