Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dlaczego znowu pytasz mnie Jezu?

23.08.2020 Andrzej Prugar

-Dlaczego Jezu po raz kolejny zadajesz mi pytanie: Kim jestem dla Ciebie? Dlaczego pytasz o wiarę w Ciebie jako Syna Bożego, Zbawiciela? Przecież wiesz! (Mt 16,13-20).

-Ja wiem wszystko, ale Ty jeszcze nie wiesz ile wiary jest w Tobie i czy w tych okolicznościach - teraz, w trudnościach i burzach - opierasz się o Mnie jak o Skałę Jedyną. Popatrz na św. Piotra, wyznał wiarę mocno i szczerze, ale kiedy wyszedł z łodzi, aby iść po wodzie, kiedy przyszła burza mojej Męki, zwątpił, a nawet się Mnie zaparł. Nie martw się o przyszłość, zaufaj, a teraz odpowiedz:

Wierzysz, że Ja Jestem ponad wszelkim lękiem, wirusem, burzą, ponad walką, twoją słabością i grzechem? 

-Wierzę!

-Jeśli jestem dla ciebie Synem Boga, który nie tylko przyszedł na ten świat, ale jest, żyje w Kościele, czy chcesz w tym czasie próby być bliżej Mnie niż do tej pory, czy chcesz być jedno ze Mną? Czy wierzysz, że to jest możliwe?

-Wierzę!

-Czy chcesz Mnie słuchać, a nie świata? Ludzie tego świata szukają siebie, tego, co łatwe i korzystne na teraz, nie myślą o wiecznej miłości. Popatrz na Szebnę, który z wpływowego stanowiska ministra uczynił źródło sukcesu na tym świecie. Wszystko to opisał Izajasz (Iz 22,15-25). Jako minister chciał mieć piękny grobowiec, komnaty i pojazdy, z których chciał się chlubić. Tak małe sprawy stały się ważniejsze niż słuchanie Mnie i służenie braciom i siostrom. Eliakim zaś, mój sługa ponieważ słuchał Mnie i miał otwarte serce, został przeze mnie hojnie wyposażony we wszystko dla misji, którą otrzymał. Masz wybór: być jak Szebna albo Eliakim. Czy wierzysz, że jeśli zaczniesz Mnie nasłuchiwać zewnętrznie w moim Kościele i wewnętrznie przez modlitwę, otrzymasz misję i wszystko, co potrzebne do jej wypełnienia?

-Wierzę!

-Przez ciebie więc chce otwierać i zamykać. Otwierać innych na niebo, zamykać zaś na to, co złe. To jest głębia i bogactwo Bożej mądrości i wiedzy. Bogactwo chwały dla Ciebie i wszystkich, którzy chcą służyć Bogu. Każdego pragnę włączyć w udział w dobroć Boga! (Rz 11, 33-36). Izajasz, Eliakim i Św. Piotr mieli swój udział w tym bogactwie łaski. Ciebie również, według twojej wiary, wprowadzam w swoje tajemnice i misje. Czy Mi wierzysz?

-Wierzę!

Andrzej Prugar OFMConv

fot.: fr.ap, fotografia figury św. Piotra w czasie remontu ołtarza głównego, parafia Trześniów, 2020 r Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij