Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dni skupienia ze św. Klarą

06.04.2022 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu, to propozycja dla młodych kobiet, które noszą w swoim sercu pragnienie szczególnego spotkania z Chrystusem i chcą na nie odpowiedzieć na drodze życia konsekrowanego realizowanego w powołaniu kontemplacyjnym w klauzurze. Zapraszają siostry klaryski z Krakowa.

Indywidualne dni skupienia ze św. Klarą z Asyżu, to czas przeżywany w klimacie ciszy, modlitwy, wsłuchiwania się w natchnienia Ducha Świętego, w oddzieleniu od codzienności i hałasu współczesnego świata.

W programie tych dni między innymi: Eucharystia, wspólna Liturgia Godzin z siostrami, czas na adorację, słuchanie słowa Bożego i osobistą modlitwę, możliwość indywidualnej rozmowy z siostrą.


TERMINY I TEMATY na rok 2022 (można również indywidualnie uzgodnić termin):

  • 30 lipca: Iść za Barankiem
  • 27 sierpnia i 29 października: Błogosławiony wybór
  • 10 grudnia: Kochać Jezusa całym sercem

Tematyka dni skupienia oparta jest na poszczególnych listach św. Klary z Asyżu. Podczas tego jednodniowego czasu skupienia, będziemy starały się  znaleźć odpowiedzi na ukryte pragnienie serca do życia w bliskości z Jezusem.

Rozpoczęcie około godz. 9.30, zakończenie około godz. 17.30.

ZGŁOSZENIA: nowicjat@klaryski.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij