Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

DWIE DROGI? - propozycja Rycerstwa Niepokalanej na (nie)codzienny czas kwarantanny

20.03.2020 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Aktualna sytuacja, którą przeżywamy w Polsce i na świecie, jest czasem szczególnym. Z jednej strony bardzo trudnym, pełnym znaków zapytania, niepokoju czy wręcz lęku, a z drugiej czasem zatrzymania się pośród codziennej bieganiny i pędu życia. Krakowska wspólnota MI w miniony poniedziałek w ramach swojej formacji miała przeżywać nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wizja dwutygodniowej kwarantanny pozmieniała nie tylko ich plany, ale to nie im przeszkodziło, by idąc za przykładem św. Maksymiliana Marii Kolbego działać na takie sposoby, jakie są na ten moment dostępne, tak, by nieść w świat ewangeliczne przesłanie. „Podczas pisania rozważań pojawił się pomysł, jak wierzymy, z natchnienia Ducha Świętego, by naszą drogę krzyżową wpisać w czas kwarantanny. Chcemy więc podzielić się z każdym, kto tylko zechce, naszymi rozważaniami na każdy dzień” – informują Rycerze. 

14 dni kwarantanny i 14 stacji drogi krzyżowej. Jedna stacja na każdy dzień, tak, by móc w nią wejść głębiej, przeżyć ją i zaczerpnąć tyle, ile się da.  

„Tytułem, a zarazem motywem przewodnim naszej drogi krzyżowej jest pytanie o dwie drogi. Będziemy zastanawiać się czy droga naszego życia może spleść się z drogą krzyżową Jezusa? Każdy z nas będzie miał możliwość odpowiedzenia sobie na to pytanie w swoim sercu.  

Czy dasz sobie szansę, żeby Go spotkać?

Na jednej drodze albo dwóch różnych?       

Zapraszamy!”.

Kolejne stacje będą pojawiać się codziennie ok. 20.00 na YouTube oraz fanpage'u wspólnoty.

YouTube

Facebook

Zachęcamy do wspólnego przeżycia Męki naszego Pana. 
Zaprośmy Jego samego do "swojej izdebki".           
#mimodrzwizamkniętychTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij