Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dzięki nim jesteśmy z Maryją!

10.12.2020 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

W tym roku minęło 5 lat od wyniesienia na ołtarze Męczenników z Pariacoto – Michała i Zbigniewa. Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto rozszerza ich kult w wielu krajach na całym świecie, a świadectwo ich życia i męczeńskiej śmierci nieustannie przyprowadza ludzi do Boga, czego dowodem są niezliczone listy napływające do krakowskich franciszkanów. Dziś swoim świadectwem dzieli się Iza, która nie ma wątpliwości, że to właśnie bł. Michał i bł. Zbigniew przyczynili się do cudu w jej życiu.

Szczęść Boże!

Pragnę podzielić się moim świadectwem łaski otrzymanej za przyczyną bł. Michała i Zbigniewa. Mam na imię Iza. Od 8 lat mieszkam z mężem i dziećmi w Holandii. 20 stycznia 2019 r. przybyli Bracia Franciszkanie do Tilburga w Holandii z relikwiami błogosławionych męczenników. Coś się we mnie zmieniło tego dnia.

Uczestniczyłam we Mszy Św. Bardzo głęboko ją przeżyłam, zupełnie inaczej niż do tej pory. Chwilę rozmawiałam z braćmi. Wzięłam kilka obrazków z relikwiami, rozdałam je znajomym, rodzinie, sama noszę jeden w portfelu, czuję obecność błogosławionych w moim życiu.

Tego dnia moja 17 letnia córka wzięła też różaniec z relikwiami męczenników. Dała mi go w domu. Przyznam szczerze, że nigdy nie należałam do róży różańcowej, niezbyt często odmawiałam różaniec, wręcz w ogóle. Tego wieczora nie mogłam zasnąć. Leżąc w łóżku, tak trochę z nudów sięgnęłam po różaniec właśnie ten, który dostałam od córki. Zaczęłam odmawiać Tajemnice Radosne. Przy drugim dziesiątku zaczęłam płakać. Najpierw łzy mi same leciały, później szlochałam tak, że nie mogłam się uspokoić. Obudził się mój mąż i zapytał co się dzieje, czemu płaczę. Odpowiedziałam, że nie wiem, ja TYLKO RÓŻANIEC ODMAWIAM. Dołączył do modlitwy. Gdy skończyliśmy, uspokoiłam się tak samo szybko jak zaczęłam płakać. Mąż pyta czemu to tak? Ja nie wiem. Na co on mi mówi: TO MARYJA PRZEZ MĘCZENNIKÓW WZYWA CIĘ DO RÓŻAŃCA.

Następnego dnia razem odmówiliśmy różaniec, również płakałam. Tydzień później nasz ks. proboszcz ogłosił, iż powstaje w naszej parafii róża różańcowa, ani chwili się nie zastanawialiśmy, oboje dołączyliśmy. Trwamy na modlitwie różańcowej, a łaski Matki Najświętszej na każdym kroku czujemy. W święto Matki Bożej Różańcowej nasza najmłodsza 7-letnia córeczka sama z własnej woli dołączyła do róży dziecięcej. To za przyczyną bł. Michała i bł. Zbigniewa zawierzyłam Maryi wszystko: moją rodzinę, życie.

Od urodzenia jestem chora, ciągle w leczeniu częste operacje, na morfinie. Odkąd pojawili się w moim życiu błogosławieni, moje cierpienia zelżały, częściowo odstawiłam morfinę. W lipcu będąc przed Cudownym Obrazem Matki Najświętszej zawierzyłam się Pani naszej. Po dwóch miesiącach okazało się, że moje guzki na płucach zmniejszyły się. Wiem, że to bł. Michał i bł. Zbigniew prowadzą mnie i moją rodzinę do Boga, to dzięki nim jesteśmy z Maryją.

Serdeczne Bóg zapłać za bł. Michała i bł. Zbigniewa!

Bóg zapłać Bracia Franciszkanie za Was! za Waszą posługę, za to, że dzięki Wam mogłam poznać naszych błogosławionych.

Iza


Film z trwającej wizyty braci Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto w Rotterdamie, podczas której głoszone były rekolekcje adwentowe oraz odbyło się przekazanie relikwii bł. Michała i bł. Zbigniewa dla polskiej Parafii pw. NMP Gwiazdy Morza:

 

Więcej na temat Męczenników z Pariacoto: www.meczennicy.franciszkanie.pl.

Zapraszamy do dołączenia do KRUCJATY RÓŻAŃCOWA W OBRONIE PRZED TERRORYZMEM, której celem jest modlitwa o Boży pokój na ziemi przez wyzwolenie ludzkości z grzechu nienawiści, rodzącego podziały między ludźmi i narodami. Jest to również modlitwa w obronie przed różnymi formami terroryzmu: www.krucjata.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij