Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Dziś w TVP1 dokument o sile różańca

03.04.2021 Jan Maria Szewek

W Wielką Sobotę, 3 kwietnia 2021 r. o godz. 12.10 TVP1 po raz pierwszy wyemituje epicką opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi. Dokument zatytułowany „Teraz i w godzinę śmierci” pokazuje również historię krucjaty różańcowej w obronie przed terroryzmem pod patronatem bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka.

Na fotografii młody amerykański żołnierz. Jest ciężko ranny. Cierpi, ale jest spokojny. W zaciśniętej pięści, brudnej od krwi i ziemi wznosi różaniec. Autorka tego zdjęcia zginie w Afganistanie trzy lata później. Historia tej fotografii stała się inspiracją dla dwóch polskich filmowców: Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka.

Wyruszyli w wielomiesięczną podróż z kamerą przez cztery kontynenty, by się przekonać, czy naprawdę - jak twierdzą katolicy - modlitwa różańcowa może zmieniać bieg historii. Czy to prawda, że to krucjata różańcowa spowodowała, iż z Austrii wycofały się wojska sowieckie, a modlitwa różańcowa setek tysięcy demonstrantów przyczyniła się do upadku Ferdynanda Marcosa na Filipinach? Czy sprawdza się mistyczna wizja nigeryjskiego biskupa, że Boko Haram w jego kraju zostanie pokonane dzięki modlitwie różańcowej? Czy milion białych różańców przywróci pokój na Ukrainie?

Zwiastun filmu

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij