Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ewangelizacja Wizualna – zaproszenie do udziału!

25.04.2019 . kg

Fundacja św. Franciszka | Fundacja św. Franciszka z Asyżu

Wszyscy wiemy, jak trudno we współczesnym świecie skutecznie głosić słowo Boże. Jak zatem dotrzeć do człowieka bombardowanego codziennie tysiącami informacji przez media? Jak zwrócić jego uwagę na Ewangelię? Jak wybić się spośród niezliczonej ilości kolorowych gazet, programów telewizyjnych i stron internetowych? Od 1994 r. Fundacja im. św. Franciszka z Asyżu poprzez Ewangelizację Wizualną stara się rozwiązywać te problemy.

Fundacja postawiła w swojej działalności na plakat. Dlaczego akurat plakat? Musimy przyjąć do wiadomości, czy nam się to podoba czy nie, że nasze społeczeństwo stało się społeczeństwem obrazkowym. Obrazy są wszechobecne w każdej dziedzinie naszego życia i coraz częściej stanowią nośnik emocji. Dlatego właśnie Fundacja pragnie ewangelizować przez plakat, jako formę skutecznie zapadającą w pamięć przechodnia. Obrazy łączy ze słowem – które wzmacnia przekaz i pozostawia miejsce na refleksję.

Zadaniem Ewangelizacji Wizualnej jest prowadzenie swojego rodzaju katechezy językiem współczesnym i prostym. Fundacja wydaje każdego roku 12 różnych plakatów związanych z rytmem roku liturgicznego i wydarzeniami w Kościele. Pomysły na układ graficzny plakatów powstają w zespole redakcyjnym pod nadzorem Prezesa Fundacji, ojca Andrzeja Zająca  OFMConv. Wykonywane są przez wyspecjalizowanego grafika oraz drukowane w jednej z najlepszych krakowskich drukarni.

Zapraszamy do włączenia się w tę wyjątkową akcję ewangelizacyjną, która połączyła już niemalże tysiąc parafii w Polsce i poza jej granicami.

Więcej informacji:

Fundacja im. Św. Franciszka z Asyżu

ul. Franciszkańska 4

31-004 Kraków

biuro@ewangelizacja.org.pl

tel. 12 42 83 170Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij