Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Feniks 2020 dla Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew!

31.12.2020 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Niezmiernie miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Wydawców Katolickich uhonorowało dwie pozycje książkowe Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew wyróżnieniem Feniks 2020.

Pierwsze z nich zostało przyznane w kategorii DUCHOWOŚĆ za książkę o. prof. Zdzisława Kijasa „Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Maria Kolbe”.

Więcej o książce: BRATNI ZEW.

Drugie wyróżnienie zostało przyznane w kategorii KSIĄŻKA AUTORA ZAGRANICZNEGO za książkę „Kobieta i miłość w Biblii. Eros, agape, osoba”, Andrea Milano.

Więcej o książce: BRATNI ZEW.

To nie pierwsze wyróżnienia Stowarzyszenia Wydawców Katolickich dla franciszkańskiego wydawnictwa. Wcześniej SWK uhonorowało wyróżnieniem Feniks 2019 w kategorii MUZYKA CHRZEŚCIJAŃSKA płytę „Missa martyrum”. Jest to msza liturgiczna stworzona specjalnie na beatyfikację Męczenników z Pariacoto, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS została przyznana po raz pierwszy w 1999 r. Dla podkreślenia odradzania się literatury religijnej, przez wiele lat marginalizowanej lub wprost prześladowanej przez totalitarny system komunistyczny, oraz z uwagi na budzenie się do życia wydawnictw katolickich, które wcześniej nie mogły normalnie funkcjonować, postanowiono, iż ta nagroda honorująca wybitne osiągnięcia edytorskie z zakresu literatury religijnej będzie nosiła miano FENIKSA (feniks to legendarny ptak, który według mitologii greckiej miał żyć kilkaset lat, spalał się, by szybko z popiołów powstać na nowo. W literaturze starochrześcijańskiej stał się symbolem Zmartwychwstałego Chrystusa, który zwycięsko powstał z żaru cierpień i śmierci). W odniesieniu do wydawnictw katolickich Feniks jest przypomnieniem o ich misji i o celu, jakim jest prowadzenie wiernych do Chrystusa.

Całej ekipie Wydawnictwa serdecznie gratulujemy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij