Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Figura św. Franciszka z Asyżu na złoty jubileusz Technikum Leśnego w Lesku

16.09.2022 Jan Maria Szewek

Z okazji złotego jubileuszu Technikum Leśnego w Lesku przed budynkiem szkoły stanęła figura św. Franciszka z Asyżu. Na pamiątkowej tablicy znalazły się słowa z tzw. ekologicznego dekalogu Świętego: „Bądź człowiekiem wśród stworzeń, bratem między braćmi”, oraz przesłanie: „Polecając opiece św. Franciszka i ku pamięci Nauczycieli, Pracowników i Uczniów Szkół Leśnych w Bolechowie, Limanowej, Ojcowie, Krasiczynie i Lesku”.

Oficjalne obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą św. pod przewodnictwem metropolity przemyskiego ks. abpa Adama Szala.

W uroczystości 50-lecia placówki wzięli udział jej absolwenci, w tym dwaj franciszkanie z krakowskiej prowincji: o. Stanisław Wójtowicz i br. Eryk Walczyszewski. Byli też inni duchowni oraz europosłowie, posłowie na Sejm RP, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, regionalne dyrekcje lasów państwowych, przedstawiciele służb mundurowych, nadleśniczowie, dyrektorzy szkół leśnych z Polski, Węgier, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, byli dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy Technikum Leśnego w Lesku, łowczy, przyjaciele i przedsiębiorcy.

Na tę okoliczność została wydana monografia Wojciecha Kumali „Od pół wieku w Lesku”, w której autor nakreślił historię szkoły i zawodowe losy jej absolwentów.

Więcej na stronie Zespołu Szkół Leśnych w Lesku.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij