Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Film i felieton w TVP Historia

07.08.2021 Jan Maria Szewek

W poniedziałek 9 sierpnia 2021 r., w 30. rocznicę śmierci męczeńskiej polskich misjonarzy-męczenników: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, w ogólnodostępnym kanale TVP Historia o godz. 17.35 będzie można obejrzeć film dokumentalny o błogosławionych franciszkanach, zatytułowany „Życia nie można zmarnować”. Produkcja w reżyserii Krzysztofa Tadeja została przygotowana na beatyfikację zakonników.

„9 sierpnia 1991 roku w Pariacoto w Peru terroryści z maoistowskiego ugrupowania Świetlisty Szlak zamordowali ojców franciszkanów konwentualnych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Reżyser Krzysztof Tadej szuka odpowiedzi na pytania, dlaczego duchowni zginęli i jakimi byli ludźmi. Rozmawia m.in. z matką jednego z nich, Franciszką Strzałkowską, a także Bertą Hernandez ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Pana Jezusa i biskupem Luisem Bambarenem, który zaprosił polskich zakonników do pracy w Ameryce Południowej” – czytamy w zapowiedzi programu.

Wcześniej, bo o godz. 17.10, również na kanale TVP Historia w programie „Flesz historii” będzie można zobaczyć kilkuminutowy felieton red. Joanny Adamik i Katarzyny Katarzyńskiej o św. Maksymilianie Marii Kolbem, którego 80. rocznica śmierci męczeńskiej przypada 14 sierpnia 2021 r.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij